Kandydaci do Rady Powiatu Bieszczadzkiego

Okręg nr 3

KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Krzysztof Gądek
Kandydat do Rady Powiatu Bieszczadzkiego
KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Mam 55 lat, posiadam wyższe wykształcenie. Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług hotelarsko- gastronomicznych „Siedlisko Carpathia” w Mucznem. Z Bieszczadami związany jestem od urodzenia.

Moim priorytetem będzie walka o ochronę miejsc pracy dla osób związanych z szeroko rozumianą gospodarką leśną, która jest jednym z głównych źródeł utrzymania większości osób mieszkających w Powiecie Bieszczadzkim.
Stanowcze przeciwstawianie się ideologii ludzi nazywających siebie ekologami, a w rzeczywistości pseudo-ekologami i ekoterrorystami.

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Żaneta Lenart
Kandydatka do Rady Powiatu Bieszczadzkiego
KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Niektórzy z Państwa mogą mnie kojarzyć, ale z przyjemnością przedstawię się osobom, które chciałyby mnie bliżej poznać.
Nazywam się Żaneta Lenart i mieszkam od urodzenia w Czarnej Górnej z wyjątkiem czasu, kiedy wyjechałam na studia. Mam 23 lata. Studiowałam w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na kierunku Psychologia w zarządzaniu – specjalizacja psychologia konsumenta. Jestem również terapeutką ayurvedyjską oraz kosmetyczką. Moja praca wymaga na co dzień kontaktu z ludźmi, co sprawia mi ogromną radość.
Podczas studiów mieszkałam w mieście, ale zawsze tęskniłam za Bieszczadami. To tutaj czuję się naprawdę szczęśliwa i spełniona. Powrót do Bieszczad był dla mnie naturalnym wyborem. Chcę żyć w miejscu, które napaja mnie spokojem i pragnę czerpać inspirację z piękna tego regionu. Czuję pewnego rodzaju przynależność do tego miejsca.

Oczywiście, znam wiele problemów, z którymi borykają się w szczególności młodzi ludzie w naszym regionie. Często dotyczą one dostępu do edukacji, pracy i rozwoju osobistego. Jestem świadoma, że wiele osób ma trudności w znalezieniu pracy, szczególnie w sezonie zimowym, kiedy turystyka zwalnia. Ponadto, wiele młodych ludzi z Bieszczad ma trudności z dostępem do odpowiedniej infrastruktury, takiej jak transport publiczny czy centra kulturalne.
Powyższe problemy są również moim doświadczeniem, co pozwala mi lepiej zrozumieć potrzeby mieszkańców i reprezentować ich interesy. Chcę być głosem młodych ludzi i działać na rzecz rozwiązywania ich problemów.
Jak wspomniałam, mieszkam w Bieszczadach od urodzenia. Kocham góry, naturę i spokój, który tutaj panuje. Chcę uczynić Bieszczady jeszcze piękniejszym miejscem, dbając o nasze dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze i turystyczne. Jestem przekonana, że moje zaangażowanie, determinacja i zamiłowanie do tego regionu pozwolą mi efektywnie reprezentować naszą społeczność. Jestem osobą pełną pasji i zaangażowania.
Moje doświadczenie w zarządzaniu i psychologii pozwala mi spojrzeć na problemy z różnych perspektyw i znaleźć kreatywne rozwiązania.
Chcę, aby Bieszczady były miejscem, w którym każdy ma szansę na sukces i spełnienie.
Wierzę w transparentność, uczciwość i otwartość w działaniu. Moje wartości są fundamentem kampanii i zobowiązuję się do pracy dla dobra naszej społeczności.

Moje serce należy do Bieszczad, to moje miejsce na ziemi. Chcę uczynić je jeszcze piękniejszym dla nas wszystkich. Dlatego postanowiłam kandydować do rady powiatu. Liczę na Wasze wsparcie!

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Ewa Gozdecka
Kandydatka do Rady Powiatu Bieszczadzkiego
KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Pasją Ewy jest gotowanie regionalnych bieszczadzkich potraw. W wolnych chwilach dba o ogród, co ją uspokaja. Na co dzień zajmuje się opieką nad chorą mamą.

Będąc radną chciałaby:
– Zająć się poprawą jakości wody;
– Usprawnieniem infrastruktury drogowej (chodnik w miejscowości Smolnik);
– Poprawą komunikacji transportowej, lepsze połączenia między miejscowościami w gminie Lutowiska.

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Dawid Kopczak
Kandydat do Rady Powiatu Bieszczadzkiego
KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Dla osób, które mnie jeszcze nie znają, chciałbym powiedzieć parę słów o sobie, aby przybliżyć Państwu moją sylwetkę. Nazywam się Dawid Kopczak. W Lutowiskach mieszkam od urodzenia i tam też ukończyłem szkołę podstawową i gimnazjum a następnie przeniosłem się do Ustrzyckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego. Sukcesywnie staram się rozwijać na wielu płaszczyznach. Jedną z nich, jest inżynieria środowiska. Ukończyłem powyższy kierunek studiów na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Jest to kierunek typowo inżynierski, wymagający wiedzy na temat naszego życia codziennego. Jest nieodłączną częścią naszego funkcjonowania, gdyż bez niego, ani nasz powiat, ani poszczególne gospodarstwa domowe, nie miałyby racji bytu. Jest to nieodłączny element funkcjonowania również naszego powiatu Bieszczadzkiego.

Swoją wiedzą i doświadczeniem, mógłbym się przyczynić do poprawy warunków życia naszej społeczności. Ponadto, jestem osobą mocno zdeterminowaną, zawsze chętną do działania społecznego i pomocy, dlatego mam nadzieję, że będę mógł dać z siebie wszystko, aby reprezentować Państwa interesy w radzie powiatu. Bieszczady są regionem w którym należy wdrożyć wiele zmian, czego jestem w pełni świadomy, dlatego proszę o Państwa o zaufanie!

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Piotr Kurowski
Kandydat do Rady Powiatu Bieszczadzkiego
KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe

Nazywam się Piotr Kurowski. Mam 67 lat. Urodziłem się w Warszawie.
Z Bieszczadami jestem związany od 1976 roku, kiedy powstała na Otrycie ,, Chata Socjologa ”. W 1980 roku przeszedłem w ciągu 90-ciu dni wraz z czterema przewodnikami z SKPB Warszawa cały łuk Karpat. Było to pierwsze przejście w historii a trasa prowadziła między innymi przez Bieszczady. Jestem aktywnym członkiem Stowarzyszenia Klub Otrycki. Od 2012 roku mieszkam w Lutowiskach. Mam wykształcenie średnie techniczne, jestem żonaty, prowadzę obiekt agroturystyczny.

Ubiegając się o mandat radnego w powiecie, zapowiadam wysiłki w celu stworzenia konstrukcji prawno-ustawowej mającej na celu materialne wsparcie dla ludzi którzy stracą pracę w związku z powiększaniem obszarów chronionych przyrodniczo. Ponadto zaproponuje jako radny utworzenie w Polsce narodowych zasobów ziemskich wydzielonych ustawowo z obszarów Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, różniących się statutowo od parków narodowych, czyli dostępnych dla ludzi np. w celu zbierania grzybów. Narodowe zasoby ziemskie w odróżnieniu od PGL LP powinny mieć osobowość prawną. Powinny być spółką akcyjną podległą pod ministerstwo aktywów państwowych. Narodowe zasoby ziemskie powinny mieć konsultantów naukowych, a po każdym wyrębach rowy pozrywkowe powinny być zrekultywowane, żeby nie dopuścić do drążenia gruntu przez wody opadowe, tak jak to się dzieje na obszarach PGL LP.
Samo PGL LP wymaga głębokiej systemowej, legislacyjno-gospodarczej reformy. Przede Wszystkim na definitywnym rozdzieleniu nadzoru nad lasami od ich gospodarczego wykorzystania, a także na wyraźnym podziale lasów o dominującej funkcji produkcyjnej od lasów ochronnych i chronionych nie tylko z nazwy. Poza tym powinno być mocne konstytucyjne zagwarantowanie niezbywalności jakichkolwiek, należących do Skarbu Państwa, lasów. Zapis taki jest niezbędny, by zapewnić państwu swobodę kształtowania własnej polityki leśnej, wolnej od szantażu rzeczywistej bądź urojonej „wyprzedaży” polskich lasów.

Nie byłem i nie jestem związany z żadną partią polityczną. Nie mogę zatem składać typowych obietnic przedwyborczych – czyli ofert możliwych do realizacji przez większościową koalicję partyjną lub samorządową w powiecie. Mogę jedynie reagować na głos mieszkańców naszego okręgu i zaplanować tylko to, co jest w mocy pojedynczego członka rady.

Piotr Kurowski

Materiał KW Bieszczadzkie Stowarzyszenie Samorządowe